How to get on safe holidays?

How to get on safe holidays?

Icon ۶ آذر ۱۳۹۷
Icon By مدیر
Icon 0 comments

مسافرت با خودروی شخصی در ایام نوروز لذت خاصی را برای خانواده ها به ارمغان می آورد چرا که در این نوع مسافرت فارغ از استرس هایی از قبیل به موقع رسیدن به ساعت حرکت، طولانی شدن و خستگی مفرط به دلیل یک جانشین، و بسیاری دیگر از مواردی در سفرهایی با سایر وسایط حمل ونقل از جمله اتوبوس، قطار وهواپیما، سفری را آغاز کنید که ساعت حرکت آن ، زمان توقف، استراحت و گشت و گذار در طول سفر در دست خودتان است.
اما گاه در همین مسافرت ها برخی از اتفاقات ناگوار می تواند شیرینی این سفر را به گام خود و خانواده تلخ کند که برای جلوگیری از این امر نکاتی مطرح می شود که به واسطه آن می توان سفری ایمن و به دور از هر گونه استرس و تلخی را تجربه کنید در نخستین گام برای ر سیدن به سفری ایمن با خودروی شخصی باید ابتدا از سلامت فنی خودرو خود اطمینان کافی حاصل کنید و قبل از مسافرت خودروی خود را حتما به یک مرکز معاینه فنی و تعمیرگاه مجاز خودروی نشان دهید.
دومین گام در سفر رعایت تمامی نکات ایمنی در طول مسیر بوده و باید از سبقت های غیر مجاز و سرعت غیر مجاز در جاده پرهیز کرده تا سفری مطمئن و ایمن را برای خود رقم زنید.
سومین مطلب مهم این زمینه استراحت های به موقع برای مرد راننده است چرا که بیشترین آمار تلفات جاده ای در اثر خواب آلودگی رانندگان گزارش شده است و در این راستا لازم است در صورت خستگی از رانندگی برای رفع آن در استراحتگاه های مجاز استفاده کنید تا از بروز هر گونه حادثه تلخی جلوگیری کنید.
نکته بعدی برای داشتن سفری ایمن در طول جاده داشتن کپسول آتش نشانی ،‌جعبه ی کمک های اولیه و نقشه راه مسیر انتخاب شده از دیگر ضروریات به شمار می رود.
و سرانجام از آنجائی که در ایام نوروز ممکن است در برخی مسیر ها هوای بارانی و برفی باشد وسایلی از قبیل زنجیر چرخ، ضد یخ البسه گرم را همراه خود داشته باشید و از سالم بودن برف پاکن ها، سیستم ترمز ، چراغ ها و فرمان خودرو اطمینان کافی داشته باشید.
رعایت خونسردی و آرامش در طول مسافرت با خودروی شخصی از کلیدی ترین نکات در رانندگی و حفظ ایمنی کامل در سفر محسوب می شود سفری خوش را برای شما آرزومندیم